Javában folyik Kapu Tibor küldetése a Nemzetközi Űrállomáson és mi is nap mint nap készítünk lehetséges célpont előrejelzéseket az űrhajósok számára. Hogy melyik célpontot figyelik meg ténylegesen, az az időbeosztásuk függvénye és számunkra csak utólag derül ki.
Azokról a célpontokról, amelyeket földi megfigyelők is valószínűleg szemmel tarthatnak, rendszeresen tájékoztatás jelenik meg a nemzetközi észlelői csoportban a Facebook-on.
Ettől függetlenül is érdemes figyelni, hogy mikor halad át felettünk az űrállomás, mivel a Columbus modulon egy rögzített megfigyelési eszköz észlel folyamatosan. Ez az ASIM (Atmosphere-Space Interactions Monitor), amely a légkör és a világűr (elektromos vonatkozású) kölcsönhatásainak vizsgálatát segíti, és speciális kamerák valamint más, a FEF jelenségek észlelését célzó érzékelők is találhatók rajta.
Az ASIM az űrállomás alatt egy 500 km sugarú területen belül észlel csupán, ezért az észleléshez gyakorlatilag közvetlenül a célterület fölött kell lennie. Ha azonban ott van aktív zivatar amely FEF jelenségeket is kelt, és ezeket egy földi észlelő is rögzíti, az is óriási dolog lenne.
Az űrállomás áthaladását valamely konkrét hely fölött a https://heavens-above.com/ oldal segítségével lehet előre felmérni.
Az űrállomás helyzetétől függetlenül is bátorítunk minden észlelőt, hogy végezzen FEF észleléseket és juttassa el számunkra az észlelés anyagot, hiszen a földi észlelési kampány egyik kihívása az, hogy a földi észlelői közösség vajon hány FEF jelenséget észlel összesen amíg a Tiborék küldetése tart.
Kérjük tekintsék meg a felhívást és a kapcsolódó információkat!